Nasıl Bir İş ?

Nasıl Bir İş ?

130 Yıldır dünya genelinde en çok tercih edilen marka Avon olduğu bilinmektedir. Serbest çalışma yöntemi ile gelir elde etmek isteyen 6 milyon ve üzeri insan bu işi yapmaktadır. Peki temsilciler nasıl ve ne kadar kazanır öğrenmek ister misiniz? cevabınız evet ise sayfada merak ettiğiniz tüm bilgileri bulacaksınız. Türkiye’de Avon’dan kazanmak isteyenler için 2 seçenek bulunmaktadır.

1. Satış Yaparak: Ürünlerini sadece katalog üzerinden müşterilerine ulaştıran marka bunun için her yıl 14 farklı kampanya düzenlemektedir. 3 ve 4 Hafta süren bu kampanyalarda yeni ürünler ve mevcut ürünlerde %70’e varan indirimlerle müşterilerin beğenisine sunulmaktadır. Satışı oldukça kolay ve tanınmış ürünlerden oluşan katalog ve ürün tanıtımı son yıllarda TV reklamları ile desteklenmektedir. Evet arkadaşlar ilk kazanç yöntemi bu olup, en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

2. Temsilci Kaydı Yaparak: Bir diğer çalışma sistemi ise Avon’a temsilci kazandırarak mümkün olmaktadır. Bunun için ilk olarak eski adı takım öncüsü olan şuan takım lideri, satış lideri olarak anılan seviyede olmanız gerekir. Bunun için başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Burada kazanç sistemi yaptığınız kayıtlar ve onların yaptığı satışlardan prim elde etme şeklinde gerçekleşmektedir. Türkiye’nin her yerinden kayıt yapabilirsiniz. Bunun için İnternet’in avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Avon Temsilcileri Ne Kadar Kazanır?
Nasıl kazanacağımızı yukarıda aktardık, peki birde ne kazan kazanacağımıza bakalım mı? Burada size net bir cevap yada rakam verme imkanım olmayacaktır. Çünkü ayda 5 bin, 10 bin 20 bin kazanabileceğiniz gibi hiç bir kazancınız olmayabilir de, yani ne kadar kazanacağınızı siz kendiniz belirleyeceksiniz.

Çalışma Şekliniz, Performansınız Belirleyici Olacaktır
Evet arkadaşlar her ay ne kadar kazanacağınızı yaşadığınız yer, insanların maddi durumu, sizin performansınız ve çalışma planlarınız belirleyecektir. Ben bir erkeğim ve sabit çalıştığım bir işim var şuan sizlere bilgilendirme yapmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Bundan 2 yıl önce sadece 1 yıl süreli satış yaparak bölge 3. olmuştum. Yani ne kadar kazanacağınızı sizin isteğiniz belirlemektedir. Peki hangi ürün ne kadar kazandırır birde buna bakalım, b şekilde kazanç oranlarını görebiliriz.

Temsilci Kazanç Oranları

Satışlardan %15 ile %25 Kazanacaksınız
Bazı arkadaşlar sorularında şu kadarlık sipariş verdim kazancım ne kadar şeklinde sorular yöneltmektedir. Bunu ben değil, siz bilebilirsiniz. Çünkü ürün gruplarına göre kazanç oranları değişmektedir. Avon 2015 yılında yaptığı yazılı açıklama ile gelir oranlarını %15 ile %25 arasında olduğunu belirtmiştir. Peki bu oran neye göre ayrılıyor? bununla ilgili hemen aşağıda yer alan bilgilere göz atalım.

Parfüm, Makyaj, Cilt, Saç ve Kişisel Bakım Ürünlerinde (%25 Kazanç)
Evet arkadaşlar başlıkta yer alan kategorilerden ürün sattığınızda en yüksek seviyede gelir elde edersiniz. Bay ve bayan parfüm çeşitleri, makyaj ürünleri, cilt, saç ve kişisel bakım ürünlerinin satışından %25 gelir elde edersiniz. Bu ürünlerden katalog fiyatı ile 100 TL satış yaptığınızda 25 TL kazanırsınız.

Moda, Giyim, Saat, Takı, Aksesuar ve Ev Ürünleri (%15 Kazanç)
Bildiğiniz gibi Avon sadece kozmetik ürünleri ile sınırlı kalmadan ailenizin ihtiyacı bir çok ürünü bir arada sunmaktadır. Giyim, saat ve takı çeşitleri, evimizin vazgeçilmezi ürünler ile binlerce ürün çeşidi bulunmaktadır. Başlıkta belirttiğim kategoride yer alan ürünlerin satışından ise %15 kazancınız olacaktır. Bu sayfalardan 100 TL ürün sattığınızda gelir miktarınız 15 TL olacaktır.

Temsilci Hediyeleri Kazanacaksınız
Tek kazanç yöntemi sadece maddi olmayıp, aynı zamanda temsilci olduğunuz ilk andan itibaren bir birinden özel temsilci hediyeleri ile siz ve evinizin ihtiyacı olan ürünlere satış yaparak sahip olacaksınız. Her kampanya yenilenen temsilci hediyelerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. 
http://www.satistemsilcileri.com/avon-temsilci-hediyeleri

Avon Elite Club Üyesi Ol, Ayrıcalıklı Ol
Daha başarılı olmak, daha fazla gelir elde etmek ve hediyeden yararlanabilmek için Elite Club Üyesi olmanız gerekir. Bunun için belirli bir limitin üzerinde yıllık satışa ulaşmanız gerekir. Avon 2016 yılında limitleri artırmış olup, Elite Club üyesi olabilmek için 7000 TL ve üzeri yıllık satışınız olması gerekir. Satışlarınız arttıkça Bronz, Gümüş, Altın, Platin gibi seviyelere yükselir kazanç ve hediyeleriniz artmaktadır. En bariz avantajlarından birisi 100 TL ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo özelliğidir. Normal temsilciler 100 TL üzeri siparişlerde 3 TL kargo ücreti ödemektedir.

Otomobil Kulanım Hakkı

AvonPara İle Hepsiburada.com’da Dilediğin Ürünü Seç
Türkiye’de bir ilk olacak uygulama ile bundan böyle topladığınız puanlar Avon Para olacak ve isterseniz Türkiye’nin en büyük E-ticaret satış sitesinden dilediğiniz şekilde alışveriş yapabileceksiniz. 1 AvonPara 1 TL  olup, AvonParaların yetmediği ürünlerde ise kalan kısmı kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Konu ile ilgili daha fazla  bilgiye aşağıd yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 
http://www.satistemsilcileri.com/avon-para-uygulamasi

Daha Fazla Satış İçin Kazanç Taktikleri Geliştirin
Bu konuda sadece özet bir, iki teknik verip, devamı için ayrıca bir yazı hazırlanacaktır. Klasik tekniklerin ötesinde çalışma şekilleri aktarmaya çalışacağım. Avon katalogları sistem olarak bu kampanya indirimde olan bir ürün bir sonraki kampanya ve diğer kampanyada indirimli olmamaktadır. Sizler en çok satılan ürünleri indirimli iken muhtemelen %50 indirimli alıp kampanya dışında kaldığı sürece o üründen almak isteyen müşterileriniz için stoğunuzda üründen vererek kazanç oranınız %70’e yakın olacaktır.

İnsanlar Şuan Surrender Arıyor: Avon’un en çok kullanılan parfüm markalarından biri olan Surrender gerek kadın, gerekse erkekler için en özel markalardan biridir. Geçtiğimiz aylarda satıştan kaldırılan Surrender Parfüm stok yapanlar şuan deli gibi kazanç sağladığını düşünüyorum.

İşinizi İnternete Yayın: Şuan herkesin elinde bilgisayar, telefon vs bulunuyor %80’i internet bağlantısı olan bu araçlara daha yakın olmak, onlara ulaşmak için site kurum, facebook sayfası açın bu şekilde daha fazla insana ulaşabilirsiniz. Örnek bir ilçe ele alalım. Konya’nın Beyşehir ilçesi olsun. Yaklaşık 50 bin insanın yaşadığı bu ilçede açacağınız bir web site, facebook adresi sizin günlük 15-20 müşteriye kolayca ulaşmanız anlamına gelmektedir. Bu ilçede bu kişinin başka hiç bir iş yapmasına gerek kalmayacaktır.

Müşterinizi Tanıyın: Örnek benim bir müşterim Incandessence parfüm kullanmaktan keyif alıyor aldığı bir parfüm en fazla 2 ay gidiyor. Bu müşterim bu ürün kampanyada olduğu her 2 ayda bir alacaktır. Bu ürünü takip edip, müşterimi bilgilendirmem halinde hem onu mutlu etmiş olacağım, hemde kazanç sağlayacağım.